Середа, 14.11.2018, 03:19

З об'єктивних причин сайт "Хронікер" (hroniker.net) не оновлюватиметься. Читачі порталу можуть ознайомлюватись із новинами нашого міста культурно-мистецького спрямування в групі "Вконтакті" -https://vk.com/kp_hroniker. Тому якщо ви є користувачем цієї соціальної мережі - долучайтесь)

Незабаром у Кам’янці


Головна » Виставки

Уперше відомий громадський діяч, письменник, бард, голова Клубу української інтелігенції, координатор проекту скульптурного симпозіуму «Petramania» Славко Полятинчук наважився на персональну виставку під назвою «Сонячний вітер». Його картини, об’єднані темою україніани, вражають символізмом і позитивом.

Кожна з дванадцяти картин, які автор представив в інформаційно-туристичному центрі готелю «Reikartz», намальована в українському стилі з безліччю символів та знаків, характерних для української народної творчості. «Зараз всі такі стривожені і пригнічені. Дуже сумнівався, відкривати виставку чи ні. Але мені здається, людям не вистачає позитивних емоцій. Тому таким чином захотілося внести світленьку хвилю в повсякденне життя Камянця», - говорить Славко Полятинчук.

Із відкриттям виставки художника прийшла привітати чимало колег, членів Спілки художників України. Серед гостей можна було помітити викладачів кафедри мистецтвознавства К-ПНУ ім. І. Огієнка Інну Березіну, Олександра Віштаченка й Тимура Такірова, котрі саме в цей час проводили вже третій за рахунком художній пленер «Віштак». (До речі, переглянути результати їхніх напрацювань можна в мистецькому корпусі К-ПНУ, що на вулиці Гагаріна). Славко Полятинчук теж взяв участь у цьому пленері, хоча, за його словами, малювати він почав зовсім недавно, з 2000 року.


- Мені завжди подобалося приходити до друзів-художників у гості. Вони – професіонали, мають художню освіту. І це теж трохи вплинуло на бажання писати картини. Але серйозним поштовхом до такої творчості стало дещо інше, - розповідає художник. - Мав удома календар, на кожній сторінці якого красувався мій улюблений персонаж козак Мамай, але в різних образах. Автори цих рисунків – непрофесіонали. Тут не були збережені ні кольорова гама, ні пропорції, помітний такий український народний примітив. Але вони вийшли такими класними. І я захотів намалювати свого козака Мамая.

Пішов до товариша скромно просити фарби. Причому сказав, що це не мені треба, а дітям. У результаті в мене таки вийшов козак, окрім чобіт. Тому я зобразив його в білих шкарпетках. На другій картині я таки домалював парубку чоботи, на третій – піхви для шаблі, потім коня, віз.... Так зявилася ціла серія про козаків.

Шукав себе не лише в народному примітивізмі, але й натюрмортах, пейзажах. Зараз нарешті перейшов до декоративу. Пишу нечасто, та ще й повільно. Не хочеться просто малювати, хочеться, щоб щось навіяло тему чи образ - подія, знайомство або якась історія. Дуже довго можу вичікувати на такий стан. Але це себе виправдовує.

 Фото Юрія СавінаКатегорія: Виставки | Додав: hroniker (29.01.2014)
Переглядів: 902 | Теги: «Сонячний вітер», Славко Полятинчук, персональна виставкаДодавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
За межами Кам’янця


Пошук
Статистика
каталог сайтів МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100 c

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Лілія Петрук © 2018 |
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
за умови активного гіперпосилання на hroniker.net